×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini, EURO 2020'nin açılış maçında A Milli Takım ile oynayacakları karşılaşma öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye'nin çok iyi bir takım olduğunu söyleyen Mancini, "Türkiye'yi yenmemiz için belki de en iyi oyunumuzu oynamamız gerekiyor. Genç ve fantastik oyunculara sahipler. Umarım Türkiye ile finalde yeniden karşılaşırız" dedi.

Eski öğrencisi Burak Yılmaz'dan övgü dolu sözlerle bahseden İtalyan hoca, "Burak harika bir sezon geçirdi. Umarım bize gol atmaz. Hem insan hem de oyuncu olarak çok iyi biri." şeklinde konuştu.

Turnuvanın seyircili oynanacağı için mutlu olduğunu dile getiren Mancini, "Ne kadar çok taraftar olursa, biz de o kadar mutlu oluruz. 16 bin kişi bizim için çok önemli. Aralarında Türk taraftarlar da olacak ama bu uzun süren Covid döneminden sonra çok güzel" ifadelerini kullandı.

Açılış maçlarının zor olduğunu belirten İtalyan teknik adam, "İlk maç, çok zor bir maç olacak. Rahat bir şekilde bu maça hazırlandık ve amacımız tabii ki kazanmak. Çok zor ama bundan keyif de almamız gerekiyor. Türkiye'ye büyük saygım var çünkü çok güçlü bir takım. İyi hazırlandık. Bildiğimiz şeyleri yapacağız ve zor maç olsa da rahat bir şekilde oynayacağız." ifadelerini kullandı.

Mancini, turnuva öncesi kaleme aldığı mektupla ilgili gelen bir soru hakkında, "Başımıza gelen tüm süreci anlattım. Şu an pandemide durum iyiye doğru gidiyor. Asıl amacımız halkımızın yüzünü biraz gülümsetmek. Geçirdiğimiz zor dönemin üstesinden gelmek. 90 dakika boyunca insanlara mümkün olduğu kadar iyi zaman geçirtmek istiyoruz. Daha önce de söylediğimiz gibi, yapmamız gerekenleri düşünmemiz, neye odaklandığımızı iyi bilmemiz gerekiyor. Aslında bu mektubu futbolun içindeki herkes için yazdım. Böyle bir turnuvada bütün ülkenin maçı takip ettiğini biliyorum. Herkesi ilgilendiren bir turnuva olduğunu düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İtalyan teknik adam, takımına güvendiğinin altını çizerek, "İnanılmaz oyuncularımız, harika bir takım ruhumuz var. Uzun zamandır beraber eğlenerek çalışıyoruz. Amacımız tabii ki Londra ve Wembley'e ulaşmak." şeklinde konuştu.

Giorgio Chiellini: "İki takım içinde mükkemmel bir gece olacak"