×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

Süper Lig maç yayınları için Digiturk, Türkiye Futbol Federasyonu ile kulüpler anlaşmaya vardı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yönetim kurulu üyeleri ile beIN SPORTS yöneticilerinin katılımıyla federasyonun Riva'daki merkezinde düzenlenen törende, yapılan anlaşma imza altına alındı.

Yapılan anlaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir "Yayıncı kuruluşumuz olan beIN SPORTS'la 2019 - 2020 sezonunun maç yayınlarıyla ilgili yapılan anlaşmanın detaylarıyla ilgili 2 aydan beri yaptığımız görüşmeleri bugün sonlandırdık ve imza aşamasına geldik. 2019-2020 yılı için geçerli olan sözleşmemizin ek maddelerini imza altına alacağız. Memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Digiturk ile çalışmalarının devam edeceğinin müjdesini veren Nihat Özdemir "İki aylık süre içerisinde seri bir şekilde 14 adet toplantı yaptık. Gerçekten çok önemli bir mesai harcayarak bu noktaya geldik. Burada emeği geçen başta beIN SPORTS yöneticileri Yousef Al-Obaidly ve Saad Saleh Al-Hudaifi'ye can-ı yürekten teşekkür ederim. Bunun yanında Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ve başta Göksel Gümüşdağ olmak üzere tüm kulüp yönetcilerimize çok teşekkür ediyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. İnşallah beIN SPORTS büyüdükçe Türk futboluna katkıları daha da artacaktır." ifadelerini kullandı.

Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Yousef Al-Obaidly de anlaşmanın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Türkiye Futbol Federasyonu'na bize bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ve Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'a da teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu anlaşma, Türkiye Futbol Federasyonu ve beIN SPORTS'un uzun yıllar birlikte çalışmaya devam edeceğini ortaya koyuyor. Burada daha uzun süre kalmak istiyoruz. Aynı zamanda Süper Lig'î yurt dışında da yayınlayacağımız için çok mutluyuz. Bu stratejik ilişkiyi dünya üzerindeki bir çok ülkede de yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Türk futbolunun daha yüksek bir seviyeye gelmesi için elimizden gelen her şeyi yapmayı sürdüreceğiz. Bunun için de hem Türkiye Futbol Federasyonu ile, hem de Kulüpler Birlği ile çalışmaya devam edeceğiz. Umut ediyorum ki sadece önümüzdeki 3 yıl değil; çok daha uzun yıllar bu birlikteliğe devam ederiz."