×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

Turkish Airlines EuroLeague ve ING Basketbol Süper Ligi'ni kazanarak büyük bir başarıya imza atan Anadolu Efes'te Krunoslav Simon, söz verdiği gibi Malatya'yı ziyaret etti.

44 numaralı formayı giymesi nedeniyle Malatya ile özdeşleşen ve Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kendisine fahri hemşehrilik beratı verilen Hırvat yıldız, kentte sevenleri tarafından karşılandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan tarafından ağırlanan Simon, kendisine büyük bir ilgi olduğu için çok şaşırdığını belirtti.

Sabah saatlerinde Malatya'ya varan Simon, Orduzu Botanik Bahçe'de kahvaltı ile güne başladı. Ardından Arslantepe'yi ve Kent Müzesi'ni ziyaret eden Anadolu Efes'in tecrübeli ismi, turistlerin ilgisi ile karşılaştı. Tarihi yerleri gezen turistler, Simon'un Anadolu Efes'le EuroLeague şampiyonu olduğunu öğrenince alkışlarıyla başarılı ismi tebrik etti.

Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile bir araya gelen Simon, duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kadın kooperatifi ile yemek yiyen Krunoslav Simon, ardından engelli basketbol takımı ile buluştu. 

Büyük bir ilgi ile karşılaşan ve Malatyalılar tarafından adeta bağrına basılan Simon, kendisine gösterilen sevgi nedeniyle çok mutlu olduğunu ifade etti.