×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

Göztepe'nin iç saha maçlarını oynadığı Gürsel Aksel Stadı'nın resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da video konferans katılımıyla gerçekleşti.

Yapımı 1 yıl önce tamamlanan ve sarı-kırmızılı ekibin maçlarına ev sahipliği yapmaya başlayan 20 bin kapasiteli stadyumun resmi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşmayla yaptı. Canlı bağlantıyla katıldığı törende Gürsel Aksel Stadı'na ilişkin değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Şu güzelliğe bakın. Gerçekten İzmir'in şanına yakışan, uluslararası müsabakaları yapacağımız bir stadyum." ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, dünyanın en iyi statlarına aday gösterilen Gürsel Aksel Stadı'nın Türkiye'nin spor altyapısının geldiği noktanın en güzel sembollerinden biri olduğunu belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de Cuma günü Adana Stadı'nın açıldığını hatırlatarak, "Bugün de Gürsel Aksel Stadı'nı açıyoruz. İnşallah pandemi süreci bitince, seyircili maçlar oynandığında bu stadyumda da bir milli oynayabiliriz." diye konuştu.

Açılışa Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, diğer İzmir kulüplerinin başkanları, Göztepe Teknik Direktörü Ünal Karaman ve futbolcular da katıldı.