×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

Serie A takımlarından Atalanta'nın teknik patronu Gian Piero Gasperini, İngiliz basınına konuştu..

62 yaşındaki çalıştırıcı futbolcularına karşı bakış açısını "Sadece mücadeleden zafer doğar, oyuncularımın antrenman sırasında mücadele etmesi gerekiyor, sıkı çalışmaya alışkın olmayanlar beni korkutuyor" diyerek ortaya koydu..

Transfer piyasasında büyük oynayacak güçlerinin olmadığını söyleyen Gasperini, transfer felsefelerini "Oyun stilimize adapte olabilecek, zihninde kazanmak olan, fikirlerini söylemekten kaçmayan ve korkusuz oyuncular seçtik" sözleriyle açıkladı..

Takımın hücum opsiyonları Papu Gomez ve Josip Ilicic'i öven teknik adam, Ilicic'e "Büyükanne" lakabını taktıklarını, antrenman performansını arttırdıktan sonra ise kendisine "Profesör" demeye başladıklarını belirtti. 

Inter yıllarına da değinen Gasperini, "Inter'de görevden alındım çünkü yönetimle aynı vizyonu paylaşmıyorduk. O dönem Guardiola beni Barcelona'daki antrenmanlarını izlemeye davet etmişti" dedi.

Atalanta'ya transfer olunca gençlere hemen şans vermek istediğini söyleyen tecrübeli hoca, takımı gençleştirmek için gençlere güvendiğini, onları geliştirmeye çalıştığüını ve kaliteli futbola öncelik verdiğini söyledi..

Oynattığı üçlü savunma ile başarıyı yakalayan Gasperini formasyonları ise önemsemiyor; "Formasyonun hiçbir önemi yok. Esas olay kaç oyuncu ile savunduğunuz ya da saldırdığınızdır. Eğer savunma felsefemi tek kelimeyle anlatmam gerekirse inanmıyorum! derim" ifadelerini kullandı..

Gasperini ayrıca "Her zaman futbolcularıma söylediğim bir şey var; asla kaybetmiyoruz. Ya kazanıyoruz, ya da öğreniyoruz" diyerek sonuç odaklı olmayan felsefesini de ortaya koydu..