×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020'nin açılış maçında İtalya ile oynayacağımız karşılaşma öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Önceliğinin 'iyi futbol' olduğunu söyleyen Güneş, "İyi futbol oynamak istiyoruz. Grubumuz zor. İtalya ile başlayacağız. Her takımın ayrı özellikleri var. İlk defa açılış maçı oynayacağız. Futbolcularımızın çoğunluğu ilk defa Avrupa Şampiyonası oynayacak. İtalya'ya karşı ilk galibiyeti almak bizi çok mutlu eder." dedi.

Turnuvaya favori olarak gelmediklerini söyleyen tecrübeli teknik adam, "Ama temennimiz favori olarak nitelendirilmek. İnşallah finali İtalya ile oynarız ama önce ilk maçı düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Güneş, İtalya'yı şu sözlerle değerlendirdi:

"Maçın zorlukları da var kolaylıkları da. Onları da kendimizi de tanıyoruz. Bonucci, Chiellini, kalede Donnarumma, Jorginho gibi çok iyi kadroları var. Çoğunlukla kendi liglerinde oynuyorlar. Çok başarılarılar. İtalya, bir kez Dünya Kupası'nı kaçırınca yer yerinden oynayan bir ülke. Bizim gibi onlar da futbola çok tutkulular."

Güneş'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İz bırakmak istiyoruz"

"İlk maçta da oyunumuzla akılda kalmak istiyoruz, son maçta da. Son maçta olmasak da oyunumuzla iz bırakmak istiyoruz. Kazandığımız zaman grubun dengelerinin değişeceğini düşünüyorum"

"Yarınları kurmadan başarı yakalayamayız"

"Daha fazla oyuncu üreten ve piyasada oyuncusu fazla olan, sürekli turnuvalara katılan bir ülke olmak istiyoruz. Biz tarihi çok seviyoruz. Bende tarih öğretmenliği de var biraz. Tarihten tabii ki bahsedeceğiz ama yarınları kurmadan başarı yakalayamayız."

"2002'deki havayı hissediyorum"

"2002'deki havayı burada hissediyorum. Bir takım, bir aile olduğumuzu hissediyorum. Doğrularda ısrar edip onları sürdürülebilir hale getirdiğimizde çok daha büyük işler yapabileceğinizi düşünüyorum."

"Bizim bir hayalimiz var"

"Sözün bittiği yerdeyiz. Bizim bir hayalimiz var, umudumuz var. Bu hayali, bu umudu gerçeğe dönüştürmek için yarın başlayacağız. Hepimiz için. Türkiye için!"