×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

beIN Media Grubunun CEO'su Yousef Al-Obaidly Londra'da düzenlenen Sport Business Zirvesi'nde korsan yayıncılık ve sektörle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Londra'daki Sport Business Zirvesi'nde konuşan Yousef Al-Obaidly, beIN SPORTS'un Suudi Arabistan'ın Beoutq korsanları tarafından düzenlenen geniş çaplı korsanlık operasyonundan kötü şekilde etkilendiğini söyledi. Yousef Al-Obaidly, "Çoğu insan bu durumun farkında olmasa da, gerçek şu ki, endüstrimiz tamamen hazırlıksız." ifadelerini kullandı.

Al-Obaidly, spor hakları sahiplerini, yayıncıları ve sponsorları "Görkemli medya hakları balonunun, korsanlığın düyanın ve toplumun her köşesine yayıldığı için" patlamak üzere olduğu konusunda uyardı.
 
Yousef Al-Obaidly, "Artık özel yayın haklarının, efektif olarak ortadan kalktığı bir dünyada yaşadıkları" uyarsında bulundu. Al-Obaidly, "Size, dünyadaki en büyük spor hakları alıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki 'Mena'daki Beoutq ve genel olarak korsanlık nedeniyle, artık tüm spor haklarını münhasır olmayan olarak gördüğümüzü ve ticari tekliflerimizin bunu yansıtacağını söyleyebilirim." şeklinde konuştu.

"Özellikle endüstrimiz ve hak sahipleri, hala finansal bir uçuruma doğru uykularında yürüyorlar" diyen Al-Obaidly dünyada en çok izlenen ilk 25'te spor yayıncılığının olduğunun altını çizdiğini belirtti.

Al-Obaidly, zafer günlerinin bittiği konusunda uyardı. "Spor haklarının sonsuz büyümesi sona erdi. Sadece bu değil, bazı durumlarda yayın haklarının değerleri uçurumdan düşecek ve sektörümüzün ekonomik modeli yeniden yazılacak" ifadelerini kullandı.

Yousef Al-Obaidly'nin her şeyi açık yüreklilikle ifade ettiği Sport Business Summit'te delegelere şu sözlerle seslendi; "Sektörümüz korsanlığı ciddiye almak için çok uzun süre bekledi. Beoutq'nun iki yıldır tamamen operasyonel olması ve bugün halen kısmen operasyonel durumda bulunması da bunu gösteriyor. Çünkü bu iki yılın sonunda endüstri hiçbir ders çıkarmadı."