×
beIN SportsBy DIGITURKApp Store'da ÜCRETSİZ
GÖSTER
×
beIN SportsBy DIGITURKGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Ligtv

Ada'nın son günlerdeki en çok tartışılan konularından biri, İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester United'ın 52 milyon pound değerindeki orta saha oyuncusu Fred'in yaratıcılık anlamındaki yetersizliği.

Brezilyalı oyuncunun hücum performansını tartışmaya açan olumsuz istatistik ise, ileriye dönük son isabetli pasını geçtiğimiz sezon Nisan ayında Barcelona karşısında 1-0 kaybettikleri maçta verebilmiş olması.

2018'in Haziran ayında takıma katılan Fred'in Manchester ekibinde geçirdiği süre boyunca toplamda sadece 1 gol ve 2 asistlik tabela katkısı sağlayabilmesi ise olayın bir başka boyutu olarak göze çarpıyor.

Yaratıcılık konusunda rakiplerin kadrosunda yer alan Kevin De Bruyne ve Jorginho gibi oyuncuların oldukça gerisinde kalan Fred için Arsenal efsanelerinden Martin Keown, "Fred'in topla buluşmasından sonra yaptıkları adeta şaka gibi. Baskı olabilir ama en azından topu kontrol edip pas verebiliyor olmanız lazım. Eğer merkez orta saha oyuncunuz bunları yapamıyorsa, yaratıcılık anlamında herhangi bir şey bekleyemezsiniz." şeklinde görüş belirtti.

Esporte Interativo'ya verdiği röportajda kendisine yönelik eleştirilerin farkında olduğunu söyleyen Fred ise, "Haklılar, bu eleştirileri yapan insanlar kulüpleriyle pek çok şey başarmış oyuncular. Bizim susmamız ve daha çok çalışmamız gerekiyor. Bazı eleştiriler anlamsız, ancak pek çoğu da dersler çıkarmam gereken sözler. İnsanların benim performansım ile ilgili söylediklerini okumak hoşuma gidiyor. Bu sayede kendimi geliştirebilirim." açıklamasını yaptı.

(tr.beinsports.com)