Ligtv

Avrupa transfer piyasasının gözde ismi Matthis De Ligt'ten önemli açıklamalar geldi. Ajax forması altında çok başarılı bir sezon geçiren Hollandalı stoper, birçok dev kulübü peşine takmıştı.
 
Barcelona'nın renklerine bağlamak için yoğun çaba sarfettiği De Ligt, Katalan kulübüne yakınlığıyla bilinen El Mundo Deportıvo Gazetesi'ne verdiği röportajda geleceğiyle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.
 
Gazetenin 1. sayfasında "De Ligt şüpheli" başlığıyla verilen röportajda 19 yaşındaki yıldızın Barça'ya transferi konusundaki "Barcelona forması giymek için doğru zaman mı bilmiyorum, bunun üzerinde düşünüp, değerlendirmem gerekiyor" şeklindeki sözleri ön plana çıkarıldı.
 
De Ligt ayrıca geleceği hakkında kesin bir karar vermek için zamana ihtiyacı olduğunu belirtip, "Bu zamana kadar Ajax ve milli takıma konsantre olmuştum. Ancak şimdi bir tatile çıkıp kafayı dinleyeceğim ve ondan sonra kararımı açıklayacağım. Para benim için önemli değil. Oynayabileceğim bir takımı seçmek istiyorum. Barcelona kadrosunda çok kaliteli savunma oyuncuları var. Ama benim kimseyle rekabete girmek konusunda bir endişem yok. Frenkie De Jong ile birlikte yeniden forma giymek tabiki isterim ancak kendim için en iyi olanı tercih edip, kendi yolumu çizmek istiyorum" ifadesini kullandı.

Bonservis bedeli 70 milyon euro olarak belirtilen Matias De Ligt, Hollanda'nın Portekiz'e 1-0 kaybettiği UEFA Uluslar Ligi finalinin ardından "Cristiano Ronaldo bana Juventus'a transfer olmam gerektiğini söyledi. Biraz şoka uğradım. Zaten o yüzden güldüm. İlk başta onu anlayamamıştım" açıklamasını yapmıştı.