Ligtv

Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu'nun mayıs ayının 15'i için oyunculara verdiği ödeme sözünün bir kısmının karşılandığı, ay sonuna kadar da kalan ödemelerin yapılacağı öğrenildi.

Yeni sezonda önceliği ekonomik yapılanmaya veren Trabzonspor'da oyunculara verilen ödeme planı taahhütünün ay sonunda tamamlanacağı öğrenildi. Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun Mayıs 15 olarak belirlediği ödeme tarihinde bir kısım oyuncuya ödeme yapıldığı belirtilirken, Mayıs ayı sonunda tüm kadronun ödemelerinin tamamlanacağı ifade edildi. 

Yönetim, yeni sezonda UEFA lisansı alabilmesi için ilk gerçekleştirilen ödemenin önemli olduğu vurgularken, ay sonunda teknik heyet ve oyunculara tüm ödemelerin gerçekleştirilip UEFA lisans'ı konusunda sorun yaşamayı istemediği belirtildi. 

Öte yandan sezonun son maçında Kardemir Karabükspor ile karşılaşacak Trabzonspor'da 9 oyuncu bu maçta forma giyemeyecek. Bursaspor maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Olcay'ın yanı sıra Onur, Estaban, Onazi, Castillo, Uğur, Kamil Ahmet, Burak ve Rodellaga sakatlıkları nedeniyle kadro olmayacak. Kırmızı kart cezaları sona eren Tomas Hubocan ve Okay Yokuşlu ise teknik direktör Rıza Çalımbay'ın forma vermesi halinde forma giyebilecekler.