Ligtv

Trabzonspor, Fransa'nın Olimpik Marsilya Kulübünden Yusuf Sarı ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

Yusuf Sarı'nın transferi için Fransız Kulübüne 250 bin avro bonservis bedeli, oyuncuya da 3 sezon için toplam 4 milyon 303 bin lira garanti ücret ödeneceği bildirildi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan iki ayrı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Profesyonel futbolcu Yusuf Sarı'nın kulübümüze transferi konusunda, Olympique De Marseille kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Olympique De Marseille kulübüne sözleşme fesih bedeli olarak, 250 bin avro ödenecektir. Ayrıca, futbolcunun başka bir kulübe kiralanması veya satılması durumunda yüzde 20 pay Olympique De Marseille kulübüne ödenecektir.

Yusuf Sarı ile 3 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya 2019-20 futbol sezonu için 1 milyon 300 bin lira, 2020-2021 sezonu için 1 milyon 430 bin lira, 2021-2022 sezonu için de 1 milyon 573 bin lira garanti ücret ödenecektir. Futbolcu menajeri, CCB Menajerlik ve Danışmanlık Ltd. Şti.'ne, menajerlik hizmeti olarak 390 bin lira+KDV ödenecektir. Bu menajerlik hizmet bedeli 3 yıllık dönem için olup, futbolcunun kulübümüzde devam etme şartına bağlıdır."

Ağaoğlu: "Yusuf Sarı'ya bordo-mavi formamız çok yakıştı"
Kulübün İstanbul’da bulunan ofisinde düzenlenen imza töreninde açıklama yapan Başkan Ahmet Ağaoğlu, gelecek sezon öncesi ikinci transferlerini Yusuf Sarı'yı kadrolarına dahil ederek gerçekleştirdiklerini belirterek, "Kendisi uzun süredir izleme komitemiz tarafından takip edilen, bizim de çok yakından gözlemlediğimiz genç yetenekler arasındaydı. Hem bizim hem Yusuf’un hem de Marsilya Kulübünün olumlu yaklaşımı neticesinde transferi sonuçlandırdık." şeklinde konuştu.

Ağaoğlu, "Yusuf Sarı'ya bordo-mavi formamız çok yakıştı." diyerek, "İnşallah bu forma altında başarılı olacaktır. Kendisine güveniyor ve yeteneğini en iyi şekilde sahaya yansıtacağına inanıyorum. Camiamıza hayırlısı olsun. Bizler hem kendi altyapımızdan hem Türkiye’den hem de yurt dışından yetenekli, karakterli ve gelecek vaat eden gençlerimizi kadromuza katarak kulübümüzün geleceğini sağlam temeller üzerine oturtacağız." ifadesini kullandı.

Yusuf Sarı da Başkan Ağaoğlu'na güzel düşüncelerinden ötürü çok teşekkür ettiğini aktararak, "Umutlarını boşa çıkarmayacağıma dair söz veriyorum. Trabzonspor’u tercih etmemin birinci sebebi büyük bir camia ve köklü bir kulüp olmasıdır. İkinci nedeni de genç futbolculara değer vermesi, onlara güvenmesi ve bu düşüncelerinde ısrar etmesidir. Trabzonspor’da forma giyecek olmam çok heyecan verici. Böyle büyük bir camiada olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Taraftarlarımıza ve Trabzonspor’a çok teşekkür ediyorum." şeklinde görüş belirtti.