Ligtv

Lionel Messi İspanya'nın Sport gazetesine geniş kapsamlı bir röportaj verdi..

Barcelona'daki geleceği hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Messi; "Barcelona benim evim ancak kazanan bir takım görmeye ihtiyacım var. Maddi boyut ile ilgilenmiyorum, kazanan bir takım olmamız beni daha çok motive ediyor" şeklinde konuştu.

Messi, Şampiyonlar Ligi mi yoksa ligi kazanmak mı önceliğin sorusuna ise "Ben tüm kupaları kazanmak isterim ama artık Şampiyonlar Ligi'ni kazanmalıyız. Bu çok açık. Son zaferimizden bu yana çok zaman geçti" yanıtını verdi.

Yıldız futbolcu bu yaz gerçekleşmeyen Neymar transferi konusunda da görüşlerini paylaştı.

"Neymar ile transfer süreci boyunca hiç konuşmadım ancak transferini yakından takip ettim. Onun gibi bir yeteneğin takıma dönmesini istiyordum. Kulüp Neymar için gerçekten çaba harcadı mı? Açıkçası bilemiyorum" şeklinde konuşurken, Griezmann ve Neymar transferleri hakkında görüş belirttiğini ancak sürece dahil olmadığını da vurguladı.

Messi, hakkında yapılan çarpıcı iddialara da yanıt verdi, "Arjantin ve Barcelona'da oyuncu seçimlerine karıştığım şeklindeki cümlelere aldırış etmiyorum. Elbette Barcelona'yı kontrol edemem, ben sadece buranın futbolcusuyum" dedi.

Ortaya konan başarısız performanstan dolayı oyuncu grubunun suçlanması gerektiğini savunan 10 numara, Ernesto Valverde'nin eleştirileri hak etmediğini söyledi.

Geçen sezonun yalnızca LaLiga'yı kazanmalarından ötürü başarısız geçtiğini vurgulayan yıldız futbolcu, sakatlığını atlattığını ancak Valencia maçından ziyade Dortmund maçında sahada olmak adına çalıştığını belirtti.

Messi, Ronaldo'nun kendisine yaptığı yemek teklifini de değerlendirdi; "Aynı soyunma odasını paylaşmadığımız için arkadaş olmayabiliriz, ancak ödül törenlerinde sürekli karşılaşıyoruz. Yollarımız kesişir mi bilinmez ancak ama teklifini kabul ettim" şeklinde konuştu.