Ligtv

Juventus, geçtiğimiz sezonun başında Cristiano Ronaldo hamlesi sonrası golcü oyuncu Gonzalo Higuain'i 18 milyon Euro karşılığı Milan'a kiralamış, 36 milyon euro daha ödendiği takdirde bonservisini alma hakkını da tanımıştı.
 
Arjantinli forvet, Milan adına sezonun ilk yarısını sadece 6 lig golüyle kapatınca, çabuk gözden düşmüş ve bir sonraki adresi eski teknik direktörü Maurizio Sarri'nin çalıştırdığı Chelsea olmuştu. Chelsea de Sarri'nin sezonun bitimiyle Juventus'un başına geçmesi üzerine satın alma opsiyonuyla kiraladığı 31 yaşındaki golcüden kötü performansını gerekçe göstererek vazgeçti. 
  
Milan-Chelsea-Juventus üçgeninde dolaşan Gonzalo Higuain'e yine ayrılık yolu görünüyor. Sky Sport'un haberine göre; Sarri, Chelsea'ye davet ettiği Higuain'e Juventus çatısı altındaysa şans vermeyi düşünmüyor ve devreye West Ham United girdi. Londra temsilcisi, 31 yaşındaki golcü oyuncuyu satın alma opsiyonuyla kiralamak için Juventus'un kapısını çaldı.
 
Tecrübeli futbolcuyu bonservis bedeliyle elden çıkarmak isteyen ve 40 milyon euro civarında gelir beklentisi bulunan Juve, ilk teklife olumsuz yaklaştı. Siyah-beyazlı ekibin idarecileri, sözleşmeye zorunlu satın alma opsiyonu eklenmesi şartını koşarken, görüşmelerin bir kaç gün içerisinde olumlu sonuçlanması ve Higuain'in yeniden İngiltere seferine çıkması bekleniyor.