Ligtv

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ziraat Türkiye Kupası zaferinin ardından açıklamalarda bulundu. 

Kupa zaferinin sevincini paylaşan Fatih Terim, "Kupalara layıksın sen şanlı Galatasaray deyip kupayı aldığımız için ve Galatasraylılara armağan ettiğimiz için son derece mutluyum" dedi.

Fatih Terim'in maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklama şu şekilde: 

"Kupalara layıksın sen şanlı Galatasaray deyip kupayı aldığımız için ve Galatasraylılara armağan ettiğimiz için son derece mutluyum. İlk yarı skoru değiştirebilirdik, 2. yarıda beklemediğimiz bir gol yedik ve tempoyu arttırdık. Golü yedikten sonra biraz tempo yukarı çıktı. Daha baskılı, daha rakibi zora sokan bir oyun çıktı ortaya. Sonra da zaten goller ve pozisyonlar geldi. Hayırlı olsun. Olayı öyle bir kıvama getirmeye çalıştılar ki, herkes bunu bahane olarak göstermeye başladı. Analizci arkadaşlarıma sordum, pozisyonların temiz olduğunu söylediler. Diğerlerinin yapmak istediği de buydu. Galatasaray bunlardan uzak yoluna bakacaktır. Galatasaray'ın hiçbir şeye ihtiyacı olmadı ve bunu da istemedi. Galatasaray hiçbir zaman hak etmediği bir şeyi almadı. Başkaları bağırır, çağırır, bu da bizi ilgilendirmez. Önce kupanın keyfini bir sürelim. Herkes bizim niyetimizi biliyor, seyircimizin önünde bu hafta iki kupa almak istediğimizi ifade ettik. Kolay değil bu, elimizden geleni yapacağız. Oyuncular bugün Florya'da yatmak istedi, sabah idmandan sonra bırakmamızı talep etti. Güzel bir şey bu, demek ki konsantre durumdalar."

"Fatih Öztürk, temsilen geldiğini söyledi. Hatırlarsanız ben geçen sene takımı içeriden çağırarak alkışlatmıştım. O da bana bunu izah etti. Keşke olsaydınız, güzel bir şey dedim. Miguel Lopes'i sakinleştirdiler, benimle bir ilgisi yok. Benim bir diyaloğum olmadı. Biz her rakibimize saygı duyuyoruz ve hiçbiriyle ilgili de bir şey söylemiyoruz. Allah izin verirse, bizim için 2 kupalı bir hafta olur. Ben oyuncularıma da, takımıma da, her türlü etkene de güveniyorum. Miquel Lopes ile bir diyaloğum olmadı. Lopes de iyi bir çocuk. Arkadaşlar, biraz iyi şeylere dikkat edin. Olmayan şeyi, olmuş gibi anlatmanın da anlamı yok. Bu kadar maçta, bu mu sizin dikkatinizi çekti? Akhisarspor belki pozisyonları izledikten sonra sakinleşmiştir. Bizi soyunma odasında karşıladılar. Onları da doğal karşılıyorum, bulundukları pozisyon nedeniyle gergin olmaları da normal."