Ligtv

Fenerbahçe Kulübü, sportif direktörlük görevine getirdiği Damien Comolli ile sözleşme imzaladı.

Ülker Stadı'nda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile başkan yardımcısı Semih Özsoy'un da hazır bulunduğu törende Comolli, 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ile sarı-lacivertli kulübün yöneticilerinin de yer aldığı imza töreninde konuşan Ali Koç, yeni sezonda futbol takımının teknik direktörünün ya Aykut Kocaman ya da yabancı bir isim olacağını söyledi.

Koç, Aykut Kocaman'la 2 kez görüştüğünü anlatarak, şöyle konuştu:

"Mevcut resmi çekmek için hocamız çok yardımcı oldu. Bana şahsen sorarsanız, hocamızın bu kadroyla geçen sezon bizi ikinci yapması büyük bir başarıdır. Sadece kadro yapısı olarak değil yaşadığı iklim için de söylüyorum. Önümüzdeki sezon için beklentilerimizi paylaştık. Net bir şey söyleyebilirim, yerli hocayla devam edersek Aykut Kocaman'dan başkası olmayacak. 'Ersun hocayla falan görüştü' haberleri nereden çıkıyor? Aykut hocadan bir müddet süre istedim. Bu süre cuma gününe kadardı ama Comolli'nin çalışmaları biraz daha uzun sürdü. Yakın zamanda nihai kararımızı vereceğiz."

 Comolli: "Yerli tercihimiz Aykut Kocaman"

Sarı-lacivertli futbol takımının yeni sportif direktörü Comolli, teknik direktör konusuna açıklık getirerek, şunları kaydetti:

"Bu konu açıkçası çok basit. Aykut hocayla birebir toplantı yaptım. Sayın Kocaman'la yaptığım toplantıdan çok keyif aldım. Çok kibar, kulübünü çok seven, futbolcuları tarafından saygı duyulan biri. Her departman için bir rapor alıyorum kendisinden. Ben de yönetime bir rapor sunacağım ve son karar onların olacak. Gerek Türkiye gerekse yurt dışında teknik direktör piyasasına çok hakimiz. Yerli olursa kesinlike Kocaman olacak. Yabancı teknik direktörlerle ilgi çok fazla çalışma yaptık. Hangi hoca boşta, hangisi takımından ayrılmak istiyor, biliyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız."

Basında teknik direktörlük için adı geçen Zeljko Buvac'ın sorulması üzerine Fransız futbol adamı, "İsim söylemek doğru değil. Taraftarın isteğini heyecanını anlıyorum. Aykut Kocaman'ın şu anda devam eden kontratı var. İsim söylersem durum çok karışır." dedi.