Ligtv

Brezilyalı futbolcusu Jose Fernandao'yu Suudi Arabistan ekibi El Wehda'ya satmadan önce Aykut Kocaman'a bilgi verdiklerini anlatan Koç, "Fernandao beklemediğimiz bir teklifti. 32 yaşında bir oyuncu, kontratı seneye bitiyor. 6 ay sonra boşa çıkacaktı. Dolayısıyla kulübün çıkarları doğrultusunda en doğru kararın bu olduğunu düşündük ekonomik olarak. Fernandao'yu 3 milyon dolara sattık. Eski kulübüne yüzde 20 pay ödenir kısmını da bertaraf ettik." ifadelerini kullandı.

Ali Koç, transferde kiralama yöntemini daha fazla uygulayacaklarını ve İspanyol ekibi Barcelona'dan ilgilendikleri futbolcular olduğunu da aktararak, şunları kaydetti:

"Benim 'panik transfer' dediğim şeyi yapmayacağız. Avrupa'dan elendikten sonra dikkat dağıtalım diye panik halinde transfer yapmayacağız. Geçen yıl Vardar'a elendikten sonra olduğu gibi olmayacak. Bir transfer son dakika fırsatı olursa olabilir. Panik transferleri hiç yapmayacağımızı taahhüt edebilirim."

Comolli'yle 1 senedir çalıştıklarını vurgulayan Koç, "Çok önemli bir isim Comolli. Biri yetenek bulup yıldızlaştırmak daha da önemlisi genç yeteneklerin gelişmesini sağlamak adına önemli biri. Bu iki konuya çok önem verdim. Yanlış kişilerle yanlış işlere girdiğiniz zaman sınırlı kaynakların çarçur edildiğini gördük. Kendisinin bu konudaki hassasiyeti beni bu konuda daha da cesaretlendirdi. İnsanlık ve kişilik olarak en doğru insanı bulduk. İnşallah beni yanıltmazsın Comolli." şeklinde konuştu.